Sharing Jesus

Україні можуть дозволити використовувати ракети сторм-шедо для ударів по території Росії – Південь Інфо

20



Україні можуть дозволити використовувати ракети сторм-шедо для ударів по території Росії – Південь Інфо

Україні можуть дозволити використовувати ракети сторм-шедо для ударів по території Росії

Про це пишуть американський ЗМІ. Офіційних підтверджень немає. Водночас Путін, залякою заохід, каже, це означатиме війну між Росією і НАТО. https://pivden.info/Дніпропетровськ Проводить іще одну червону лінію, яку можуть перейти. Про це говоримо в ефірі BBC на живої з Лондона. Я, Євгенія Шедловська. Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер у Вашингтоні, де зустрічається з Джо Байденом, і як очікують на зустрічі у Білому домі, вони обговорять дозвіл для Україна завдавати ударів по території Росії з західними далекобійними ракетами. Однак представник Білого дому перед зустрічою лідерів сказав, що позиція з получених штатів щодо використання далекобійної зброї залишається незмінною. І великих оголошень щодо цього сьогодні не буде. Ось так сказав радник з питань національної безпеки Джон Кірби. Однак на питання чи зміниться позиція Британії, Кірби сказав, це справа Британії. Тим часом газета New York Times спиши, що Байден найбільш ймовірно схиляється до того, щоб дозволити Україні це робити, але не американськими ракетами, тобто не атаками. А мова про британські ракети Storm Shadow. Оскільки в них є американські компоненти, то відповідно потрібен дозвіл з получених штатів. А вдання політико теж припускає, що в СПУ ухвалять рішення на користь України. Одночас британська гардіан на передодні писала, що навряд чи про дозвіл використовувати Storm Shadow для таких ударів оголосить публічно, тоді як Стармер зустріне це із Байденом. А що робить Росія, тоді як США і Британія можуть зробити іще один кроку підтримці України?

Що ж, знову погроже. Путін знову лякає за хід. Він сказав, що Україна вже біє дронами по Росії, а інша – удар з західною далекобійною зброю. За його словами, для використання таких ракетних систем потрібна будовчись військових НАТО, щоб вони вляв вносили політні завдання плюс супутниковя інформація, і відтак країни НАТО напряму воюватимуть з Росією, що змінює суть конфлікту за словами Путіна. Якщо так буде, то Росія приймати ма рішення залежно від загроз. Путін не вдавався напряму до ядерних погроз, як це було раніше і його останню заяву аналізує кореспондент вбсів Москві Стив Розенберг. Це було чітке попоредження заходу. Не робіть цього, не дозволяйте Україні використовувати ваші ракети для ударів по території Росії. Але чого ми не почули від Володимира Путіна, так це те, що Росія збирається робити, якщо дозвіл все ж дадуть. Він казав про прийняття відповідних рішень, але без якихось деталей, то ж якими можуть бути ці рішення. У минулому Володимир Путін казав, що Москва може надати іншим країнам зброю великої дальності для ударів по західних цілях. Крім цього він заявляв і про можливість розгортання ракет на відстані і достатньою для ураження США та їх європейських союзників. Російські офіційні представники неодноразово звинувачували захід у боротьбі з Росією, а також у ведені війни проти Росії на території України. А Путін чітко дав зрозуміти, що якщо вони це продовжуватимуть, якщо західні ракети будуть використані проти ціли на російській території, це призведе до ескалації. Тож західним лідерам у певному сенсі доведеться вирішити, що нині переважає. Ризик можливої ескалації. Чи необхідність до помогти Україні та дозволити українцям бити цими ракетами по російській території?

На погрозі Путіна одразу відрагував британський прем’єр-кір Стармери. Відрагував доволі різко. Росія цю він розпочала і може її припинити, він, так сказав, дорогою до Лашингтона. Британія повністю підтримує права України на саме оборону, надаючи можливості для навчання, але цитую, ми не прагнемо конфлікту з Росією. Це не входить до наших намірів. Так сказав Стармер, кореспондент БІС з політичних питань Крис Мейсон, був улітоку з британським прем’єром, тоді, як він зробив цю заяву і розповісти, як це було. Прем’єр-міністр Британії прибув до Вашингтону разом із міністром закордонних справ Девіда Мламі. Це – другий візітк кіра Стармера до Білого Дому за останніх два місяці. Союзники України все ще дуже обережні у своїх публішних висловлюваннях про зміну політики щодо використання західної зброї в глиб території Росії. Але дипломатичний прорив ухвалені такого рішення очевидний. І цього виявилося достатньо, аби Принеден Путін зробив свою попереджувальну заяву. В якої ж думки про це все – британський прем’єр?

Я разом із ним летів до Вашингтона і у мене була можливість запитати його про це під час так званого підходу, коли всі журналісти збираються разом біля прем’єр-міністра та задають йому питання. Це було вражаюче, наскільки з ухвалу Кея Стармер висловлювався про Володимира Путіна. Неодноразово повторюючи, що війну почала Росія, що Москва спальшинила конфлікт і у нас дат на його випадку. Що стосується перспективи застосування Англо-Французьких ракет Storm Shadow по території Росії, то тут він був дещо обережнішим у висловлюваннях. Він сказав, що в найближчі кілька тижнів і місяців можуть відбутися дійсно важливі події. І тому необхвалити низко-тактичних рішень. Ось, як виглядає, реальна війна. Це наслідки нещодавніх ударів російських дронів по конотопу що в Сумській області. Союзники України прагнуть протистояти цьому і допомогти Києву. А отримання дозволу застосовувати західні ракети з іншого боку може спровокувати Росію. Тож це дуже відповідальне рішення. І ще одне. Росія позбавила акредитації шістьох британських дипломатів, їх звинувателі у Шпигунстві. Британська влада назвала ці звинувачення абсолютно безпідставними і абсурдними. Як розуміє бібі-сі мова про дипломатів, які залишили Росії ще декілька тижнів. Тобто оголошення про позбавлення акредитації не стало новиною для британської МЗС. І виселка британських дипломатів була реакцією Москви на те, що Лондон ще в травні. Вислов російського військового АТ6 запровадив п’ятирічне обмеження на час перебування російських дипломатів. Наскільки це серйозний крок оголошення про виселку дипломатів і підозрюв Шпигунстві, ось думка колишнього британського дипломата Адама Томсона. Я не здивований повідомлення про те, що Росія відселяє шістьох британських дипломатів. Не надто шокований. Хіба що трохи засмучений з інформації британського уряду можна зробити висновок, що дипломатів позбавила акредитація іще минулого місяця. Це було більшою мірою актом відплати на напруження, які між Великою Британією та Росією тривають вже досить довго. А оприлюднили ці повідомлення сьогодні швидше за все через візитк, кіряст армир до Вашингтона. А ще очевидно, це пов’язанось з назріваючим рішенням дозволити українцям використовувати британські ракети з Тором Шедов по території Росії, а не по тій території, яку Росія захопила. Це частина з координованих зусиль російських змій, які мають на миті перешкодити Великі Британії, піти на цей крок. Але що для них важливіше?

Це перешкодити іншим союзникам наслідувати приклад США чи підтримувати їх. І це частина довготривалою тактики Росії проти західних країн, яку вона розпочала з моменту вторлення в Україну в лютому 2022 року. Російські погрози стримували країни НАТО певною мірою. Захід був дуже обережним. Як і Росія, стосовно НАТО. Та тепер росіян справжня проблема. Вони не знають, як зупинити зростаюча підтримку України з боку заходу. Я гадаю, своєю заявою Путін насправді сказав, що з Росією будуть воювати країни НАТО. Він досить обережний у своїх заявах і не каже, якою буде його відповідь. Він говорить, що відповідатиме залежно від рівня загрози. У певному сенсі так, червоній ліній Росії перетинала неодноразово. І я майже впевнений, що це відбудеться знову. Але в той же час Росія шукає способи відповісти, щоб зробити заходу боляче, але не загострювати. Так, наприклад, Річард Мур голова таємної служби розвідки Великої Британії нещодавно говорив про посилення російських диверсійних операцій по всій Європі. Або ж про те, що може бути більше російських кібіратак, більше справдезінформації та спроб політичного впливу. Існує досить довгий список того, що може назвати горизонтальною ескалацією, яку Росія прагне і може посилити. Ми можемо побачити не лише якусь військову вертикальну ескалацію. І повертаючися до Вашингтону, для британського прем’єра Кіра Стармара це буде друга зустріч з президентом Байдоном відколи він очолив уряд. І відбуватиметься вона тоді як Росія робить усь такий демарж, завинувачує британських дипломатів у шпигунстві, як Путін робить неоднозначні заяви про те, що Москва реагуватиме на загрози, які будуть. Що це означає ось думка іще одного колишнього британського послада, Девіда Манінга. Це спроба Путіна показати своє велике невдоволення, тим, що захід обговорює, як краще допомогти Україні. І це для нього цілком характерно. Він дуже чітко сигналізує, і це очевидно приурочено довізиту прем’єр-міністр до Вашингтона, що він надзвичайно збентежений можливим дозволом українцям використовувати сторм Шедов та інші ракети, щоб вражати військові об’єкти в Росії. А це те, чого українці не могли робити досі, і він у певному сенсі намагається зробити крок на випередження. Але, звісно, єдина причина, чому він стривошений полягає в тому, що якщо цей дозвіл буде, то він дасть Україні краще шанси захиститися від цієї неспровокованої агресії. Це важливе рішення, звісно. Але єдина причина, чому ми опинилися в цій ситуації, полягає в тому, що Росія напала на Україну. І Україна, згідно норм міжнародного права, має право захищатися. І для цього захід і постачає зброю Україні. Але на даний момент Україна фактично заднією зв’язаною рукою. Захід постачав Україні зброю, щоб захистити себе. Але сказав, є жорстки обмеження того, що ви можете робити. Ми в ситуації, коли Росія не можуть цілити по Україні, по школах, по лікарніх, по чому завгодно. І в той же час маємо ситуацію, коли українці дуже обмежені в тому, що їм дозволено робити. Зокрема, бити по російських військових базах. Тому, як сказав прем’єр-міністр, це можна припинити миттєво. Путін може зупинити цю війну. Це загарбницька війна. І якщо він переживає через те, що українці можуть вдарити по росії, він має дуже простий спосіб цього уникнути. Завершити війну. Сполучені Штати зняли заборону на удари по території Росії своєї зброю цього року, коли Російська армія пішла в наступ на Харківщині. Україні дозволили бити по цілям на російській території, але біля кордон. Кореспондент BBC Джеймс Фотре Хаос більше про нагальні потреби української армії. Лише посумщені та Харківщині протягом літа росіяни випустили вже щонайменше дві тисячі плануючих авіабомб. Цей регіон обстрілюють майже щодня. І це причина, чому Україна так хоче зняти обмежень на використання рекет по території Росії. Нині російські винищуючі запускають крилаті авіабомби зі своєї території. Поде, куди ця відстань становить понад 100 кілометрів, а збивати їх Україна може лише у власному повітрьому просторі. І ця ситуація демонструє всю суть проблеми. До всіх зелякувань кремля в Україні ставляться спокійно. Депутати, наприклад, усі так звані червоні лінії, називають штучною. І кажуть, що їх перетнули ще до того, як Володимир Путін почав намагатися шантажувати захід. Неузгодження стосовно до зволу бити вглиб Росії тут сприймають як звалікання. Україна намагається мобілізувати достатньо людей на фронт і покращити свої позиції на полібою будь-яким можливим чином. Незважаючи на значний наступ на території самої Росії. Незважаючи на можливе зняти обмежень щодо використання західних рекет. Та що достеменно можна сказати, це рішення не стане срібною кулею для України. Захід намагається все б деликатно прорахувати, все зважити. Росія обдумає власні виріанти відповіді і безсумніву хоче покращити свої позиції. І на самки на ціяку у Сполучених Штатах коментують можливий дозвіл на удари по телеросії. Ось думка колишнього повіреного США у Британії Філі Парікера. Коммунікація між Сполученими Штатами та Великою Британією постійно триває майже з усіх глобальних питань. Ну, і, звісно, щодо підтримку України. Я очолював нашу місію в Лондоні, коли Володимир Путін напав на Україну. Звичайно, до самого дня нападу він все заперечивав, але ми, Сполучені Штати та Велико Британія, ділилися розвіданами. Ми були готові, ми знали, що це станеться. Із тих пір ми наполегли вопрацюємо з різними прем’ярміністрами, а зараз вже з іншим урядом Британії. Це чудово нагода для прем’ярміністра Кіра Стармера провести переговори з президентом Байденом, у якого зараз більше часу для таких зустрічей, оскільки він вийшив з передвиборчої гонки. Сьогодні вони зустріноться, проведуть тетатет зустріч у овальному кабінеті, а потім вже перейдуть до синєю кімнату у Білому домі, де проведуть вже більш розширену зустріч зі своїм старшим персоналом та послами. Стусовно заявило Димра Пуціна, тому чули їх багато з моменту, від коли він здійснив цей незаконний, неспровокований напад на Україну. Не її суверенітет, не її територіальну цілісність – це дійсно була атака проти заходу. І ми об’єдналися, щоб підтримити Україну та зробити все, щоб вони мали те, що їм потрібно, хоча це не завжди легко зробити. І на сьогоднішній зустрічі Кіра Стармера та Джо Байдена в них буде можливість переглянути нещодавню стратегію. Звісно, вони візьмуть до уваги і останню інформацію, яку вони отримали від міністрів закордонних справ США та Великої Британії. Блінкин та Ламі зустрілися спочатку в Лондоні, а потім разом поїхали в Україну. Ну і ще менше тижня тому голова – це РО Вілбернс та керівники Майсікс Річард Мур публічно зустрілися на форумі ФТ. Та зробили спільну заяву – це безпроцедентний крок. Що ж на цьому завершуємо наш ефір. Наступного разу дивіться наш ефір. О 9 вечора в понеділок. Ну все добре. Редактор субтитров О.Голубки


You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.